O mnie

Cześć!

Jestem Asia i witam Cię w moim świecie.

Zawsze kochałam pisać i panoszyć się po różnych miejscach, szczególnie tych górzystych. Nie potrafię usiedzieć w miejscu, dlatego przy każdej nadarzającej się okazji odwiedzam nowe miejsca.

Już jako małe dziecko, kiedy po raz pierwszy poszłam do biblioteki, zamiast wybrać sobie jakąś książeczkę dla dzieci, wybrałam książkę o katastrofach naturalnych. Możecie wyobrazić sobie minę mamy, która czytała mi do poduszki historie o huraganach zamiast o Kubusiu Puchatku 🙂

Moją drugą pasją, tuż po podróżach, jest geografia, którą zresztą ukończyłam na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo zajmuję się organizowaniem i prowadzeniem wyjazdów, a także pracuję w sklepie turystycznym, gdzie pomagam innym pozytywnie zakręconym ludziom w wyborze sprzętu. Jestem pilotką wycieczek i przewodniczką górską (jestem po kursie, w trakcie zdobywania uprawnień państwowych).

Co znajdziesz na blogu Geoświat?

Przede wszystkim relacje z ciekawych miejsc. I tych bliskich w Polsce, i tych dalszych, poza granicami naszego kraju. Zawsze staram się, aby były to wpisy ciekawe, żeby każdy z Was oprócz obejrzenia zdjęć, mógł dowiedzieć się też czegoś o odwiedzanym miejscu oraz aby były to wpisy użytkowe, stąd mapy, ceny biletów oraz inne wskazówki.

Oprócz relacji pojawiają się systematycznie (bardziej lub mniej ;)) wpisy z serii Geociekawostka. Są to artykuły na tematy szeroko-geograficzne i podróżnicze, ale napisane bardzo prostym językiem, aby każdy mógł je zrozumieć, niezależnie, czy jest zapalonym geografem, czy ostatni raz z tą dziedziną miał do czynienia dawno temu w szkole.

A oprócz tego możecie szukać tu relacji z wydarzeń sportowych, recenzji sprzętu turystycznego i tekstów poradnikowych o podróżowaniu i chodzeniu po górach.

Aby być na bieżąco, serdecznie zapraszam Cię do polubienia mnie na Facebooku i Instagramie.

Mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej!

Kontakt

Masz pytania? Coś nie działa? Chcesz podrzucić mi pomysł na kolejne miejsce do zobaczenia? A może potrzebujesz pomocy przy swoim wyjeździe?

Napisz! Na pewno odpowiem!

geoswiat.kontakt@gmail.com