O mnie

Cześć!

Jestem Asia i witam Cię w moim kąciku.

Zawsze kochałam pisać i panoszyć się po różnych miejscach, szczególnie tych górzystych. Nie potrafię usiedzieć w miejscu, dlatego przy każdej nadarzającej się okazji odwiedzam nowe miejsca.

Już jako małe dziecko, kiedy po raz pierwszy poszłam do biblioteki, zamiast wybrać sobie jakąś książeczkę dla dzieci, wybrałam książkę o katastrofach naturalnych. Możecie wyobrazić sobie minę mamy, która czytała mi do poduszki historie o huraganach zamiast o Kubusiu Puchatku 🙂

Moją drugą pasją, tuz po podróżach, jest geografia, którą zresztą ukończyłam na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo zajmuję się mapami i zdjęciami radarowymi, a także bywam w sklepie turystycznym, gdzie pomagam innym pozytywnie zakręconym ludziom w wyborze sprzętu.

Co znajdziesz na blogu Geoświat?

Przede wszystkim relacje z ciekawych miejsc. I tych bliskich w Polsce, i tych dalszych, poza granicami naszego kraju. Zawsze staram się, aby były to wpisy ciekawe, żeby każdy z Was oprócz obejrzenia zdjęć, mógł dowiedzieć się też czegoś ciekawego i użytkowego.

Oprócz relacji pojawiają się systematycznie wpisy z serii Geociekawostka. Są to artykuły na tematy szeroko-geograficzne i podróżnicze, ale napisane bardzo prostym językiem, aby każdy mógł je zrozumieć.

A oprócz tego możecie szukać tu relacji z wydarzeń sportowych, recenzji sprzętu turystycznego i tekstów poradnikowych o podróżowaniu i chodzeniu po górach.