Lubisz podróżować i poznawać nowe miejsca?

Nie masz pomysłu, gdzie pojechać albo brak Ci motywacji?

To wyzwanie jest dla Ciebie!

Ile trwa wyzwanie?

Wyzwanie będzie trwało cały rok. Raz w tygodniu, w poniedziałek albo wtorek, w wydarzeniu na Facebooku będzie pojawiał się post o jakimś mało znanym miejscu w Polsce, które warto odwiedzić.

Jak będzie to wyglądać?

Będzie krótki opis, instrukcja dojazdu i zwiedzania, ew. mapka szlaku/ścieżki oraz zdjęcia. Wszystko po to, żebyście mogli na podstawie tego posta sami wybrać się w opisane miejsce. Z założenia będą to miejsca związane z naturą – rezerwaty przyrody, miejsca z pięknymi widokami, torfowiska, jaskinie, źródliska i co tam jeszcze uznam za ciekawe zobaczenia. Nie znajdziecie tu miast i atrakcji architektonicznych. Będą to także miejsca bez biletów wstępu. No może zdarzą się 2-3 wyjątki. 😉

Postaram się też wybrać po 3-4 miejsca z każdego województwa żeby lokalizacje i charakter miejsc były możliwie różnorodne.

Co znaczy mało znane?

To, że nie znajdziecie tutaj super znanych atrakcji turystycznych. Nie będzie tutaj Błędnych Skał, Śnieżki, Morskiego Oka, czy wydm w Słowińskim Parku Narodowym. Oczywiście, proszę o wyrozumiałość, bo jedne miejsca będą bardziej znane, inne mniej. Może się też zdarzyć, że gdzieś już byliście, szczególnie jeśli mieszkacie gdzieś w pobliżu.

Jak wziąć udział w zabawie?

  1. Kliknij “Wezmę udział” w wydarzeniu na Facebooku, aby dostawać powiadomienie o nowych postach i miejscówkach
  2. Czytaj posty i odwiedzaj zaproponowane miejsca
  3. Jeśli odwiedzisz któreś z miejsc, zrób zdjęcie i wrzuć w komentarzu pod postem tutaj albo na Facebooku. Napisz, czy Ci się podobało, jakie były Twoje wrażenia itp.
  4. A jeśli uznasz, że to fajna inicjatywa, zapraszam do polubienia strony Geoświat na Facebooku, aby nie przegapić innych akcji 😉

Oczywiście zdjęcia nie są obowiązkowe, ale być może pod koniec roku urządzę mały konkurs dla osób, które aktywnie brały udział w wyzwaniu. A jeśli w którymś miejscu już byliście albo jest Wam do niego za daleko, zawsze możecie zamienić je na jakieś inne.

Jakie? Tu musicie wykazać się już własną kreatywnością 😉
I koniecznie podzielcie się miejscówką!

Celem wyzwania jest przede wszystkim dobra zabawa! Chcemy poznać nowe, piękne miejsca w Polsce i spędzić czas aktywnie z rodziną, przyjaciółmi, psem albo samemu ze sobą. Także nie ma sztywnych reguł, modyfikujcie wyzwanie pod siebie i zapraszajcie znajomych, bo czym będzie nas więcej, tym będzie weselej!