Po krótkim spacerze przez Czartowskie Skały, udajemy się powoli w kierunku Sokołowska, skąd planujemy zacząć naszą wycieczkę na Waligórę. Po drodze mamy jednak jeszcze do odwiedzenia jeden punkt jakim jest wieża widokowa w Mieroszowie.

Wieża znajduje się na szczycie Góry Parkowej. Ale spokojnie, nie przestraszcie się słowa góra – w rzeczywistości wejście na nią trwa 5 minut. Także to idealna atrakcja dla dzieci i osób, które nie przepadają za długimi wędrówkami 😉

Dojazd i parking

Wieża widokowa w Mieroszowie znajduje się w pobliżu centrum miasteczka. Najwygodniej będzie, jeśli zaparkujecie pod Mieroszowskim Centrum Kultury albo na parkingu przy ulicy Hożej. Z tego pierwszego jest troszkę bliżej, ale jest też szansa, że nie będzie wolnych miejsc.

Z obu punktów dojście na wieżę nie zajmie Wam więcej jak 15 minut. Na szczyt Góry Parkowej można dostać się albo ulicą Podgórze albo ścieżką odchodzącą od przedłużenia ulicy Hożej. Na mapie poniżej wersja łączona ze startem na parkingu przy orliku.

Wieża widokowa w Mieroszowie

Obiekt jest dość nowy, bo do użytku został oddany w czerwcu 2015 roku w ramach projektu Bike Arena Parkowa Góra. Cała konstrukcja jest drewniana i wzorowana na coś w stylu ambony myśliwskiej. Schody na szczęście są bardzo solidne, bez większych przerw. Także jest to wieża widokowa zdecydowanie przyjazna osobom z lękiem wysokości, pomimo swoich 16 metrów wysokości.

A co widać z góry?

Przede wszystkim Góry Stołowe! Doskonale widać stąd Borumowskie Ściany, czyli m.in. Adrspach i Teplickie Skały. Mamy też dobry widok na położone na południu pasmo graniczne. W drugą zaś stronę mamy widok na park miejski oraz cały Mieroszów.

Wieża widokowa w Mieroszowie - widok
Widok na centrum Mieroszowa oraz szczyty: Jatka, Malinówka, Miłosz.
Wieża widokowa w Mieroszowie - widok
Widok na Mieroszów i Góry Stołowe
Wieża widokowa w Mieroszowie - widok
Zdjęcie w kierunku pasma granicznego położonego na południu.
Wieża widokowa w Mieroszowie - widok
Widok na Park Miejski i Aleję Zakochanych.

Także, jak widzicie, widoki z wieży są naprawdę ładne, mimo niewielkiej wysokości góry.

Serdecznie polecam Wam odwiedzić wieżę, jeśli będziecie gdzieś w okolicy. A szczególnie polecam to miejsce dla rodzin z dziećmi – krótka i ekscytująca wycieczka 😉

A jeśli macie więcej czasu, to zachęcam do zajrzenia na Czartowskie Skały – to zaledwie 3 km stąd! Albo na punkt widokowy na Zadziernej z widokami na Zalew Bukówka i Karkonosze.

A jeśli nie macie jeszcze noclegu, to polecam Agroturystykę Romanówka w Krzeszowie. Dobra cena, super wyposażenie i doskonała lokalizacja do wypadów na okoliczne atrakcje i szlaki. Spędziliśmy tam 3 dni i zdecydowanie mogę polecić 🙂

My tymczasem uciekamy na Waligórę 😉